?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Dobeles pilsdrupas apmeklē Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes eksperti

05.11.2020

5. novembrī Dobeles novada pašvaldības vadība, speciālisti un būvuzņēmuma AS RERE GRUPA pārstāvji tikās ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes ekspertu grupu, kura iepazinās ar Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas mūru konservācijas un rekonstrukcijas projektā paveikto.

Būvniecības darbi ir pabeigti, un objekts tiek gatavots nodošanai ekspluatācijā. Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes ekspertu grupa sniegs atzinumu, kas ir viens no objekta nodošanai nepieciešamajiem dokumentiem.

Arhitekts Pēteris Blūms, būvprojekta un autoruzraudzības vadītājs, iepazīstināja klātesošos ar darba norisi Dobeles pilsdrupās.  

Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns izteica pateicību arhitektam Pēterim Blūmam un citiem projekta “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” realizācijā iesaistītajiem speciālistiem.

Pēc tikšanās pašvaldībā sanāksmes dalībnieki devās uz Dobeles pilsdrupām, lai dabā iepazītos ar projekta  ietvaros paveikto.

Būvprojekts realizēts ar galveno mērķi nodrošināt Dobeles pilsdrupu turpmākās saglabāšanas ilglaicīgumu un radīt jaunas iespējas pilsētas iedzīvotājiem, viesiem, tūrisma industrijai apzināt kultūras mantojumu, reģiona un pilsētas vēsturi, izmantot līdz šim ierobežotās Dobeles pils novietnes un kultūrvēsturiskā satura sociālās un publiskās iespējas.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 570 070,80 EUR (bez PVN), ERAF finansējums (attiecināmās izmaksas) - 1 177 214,12 EUR, Dobeles novada pašvaldības finansējums - 1 392 856,68 EUR.

Informāciju sagatavoja:
Santa Savicka,
Dobeles novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste