?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Dobeles Pils - skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” laureāte

Dobeles Pils. Mārtiņa Barona foto 2021.
22.09.2021

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” laureātu pulkā ierindota Dobeles Livonijas ordeņa pils, Brīvības ielā 2c, Dobelē, piešķirot tai 1. vietu nominācijā “Restaurācija”.
Pēc pārbūves Dobeles Pils apmeklētājiem durvis vēra šī gada 28. augustā. Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas ar pārbūvēto kapelas ēku, kas tika nodota ekspluatācijā 2020. gada nogalē, ir nozīmīgākais valsts nozīmes kultūras piemineklis Dobeles novadā. Tagad tā būs daudzfunkcionāls kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centrs ar nosaukumu Dobeles Pils.
“Katrai pilij ir tiesības atdzimt!”, teicis arhitekts un Dobeles Pils projekta idejas autors Pēteris Blūms.

 

Skates ”Gada labākā būve Latvijā 2020” rezultāti tika paziņoti interneta tiešraidē 21. septembrī Esena Pārdaugavas dārzos, laureātiem balvas saņemot klātienē vai pieslēdzoties tiešsaistē.
Žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) valdes priekšsēdētājs, sveica pērn pabeigto labāko objektu komandas deviņās nominācijās: Dzīvojamā jaunbūve, Publiska jaunbūve, Ražošanas ēkas, Pārbūve, Restaurācija, Inženierbūve, Ainava, Koka būve, BIM objekts.
Skates rīkotāji: Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 būvniecības nozares nevalstiskajām organizācijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

Dobeles Pilī būs iespēja aplūkot ekspozīcijas, kurās tiks atklāti interesantākie Pils vēstures fakti un personības, kuras tur dzīvojušas. Apmeklētāji varēs doties tematiskās un teatralizētās ekskursijās gan Pils iekštelpās, gan pilsdrupu kompleksa teritorijā. Pils Lielajā zālē notiks izglītojošas lekcijas, semināri, zinātniskās konferences. Pils piedāvājumā ir iekļautas arī svinīgas laulību ceremonijas. Šeit skanēs nelieli akustiskie koncerti. Radošajā telpā norisināsies muzejpedagoģiskās programmas, radošās darbnīcas un meistarklases gan Pils gidu, gan pieaicinātu amatu meistaru vai mākslinieku vadībā. No Pils jumta terases un tornīša - augstākā publiski pieejamā skatpunkta Dobelē - apmeklētāji varēs lūkoties uz pilsētu. Dažādi tematiski pasākumi norisināsies arī Pils pagalmā.
Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas un pilskalns kā senākā un nozīmīgākā viduslaiku kultūras vēstures liecība reģionā ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Dobeles novadā, kas ik gadus pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju.
Attīstot Dobeles Pili kā tūrisma galamērķi, veidojot jaunus, savstarpēji papildinošus tūrisma piedāvājumus, tiks nodrošināta šī unikālā objekta sociālekonomiskā potenciāla efektīva izmantošana un attīstība.

Informācija no portāla Gada labākā būve Latvijā (gadabuve.lv) un Dobeles novada pašvaldības.

Kaspara Krauzes, Nila Viļņa un Mārtiņa Barona foto.