?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Dobelē īsteno projektu “Meža dienas 2021”

16.09.2021

Piektdien, 17. septembrī, plkst. 14.00 Dobelē, labiekārtotajā Bērzes upes krastā aiz Mūzikas skolas veidosim koku un krūmu stādījumus. 
Dobeles novada pašvaldība arī šogad izmanto iespēju, ko piedāvā Latvijas Pašvaldību savienība, un piedalās projektā “Meža dienas 2021”.

Līdz ar to ir radusies iespēja realizēt to, ko nebija iespējams īstenot pārrobežu sadarbības projektā ”Land CLEAN” “Publisko teritoriju ar vides problēmām atjaunošana, uzturēšana un attīstība” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda INTERREG V-A Latvija–Lietuva Programmas 2014-2020 atbalstu, kad tika izbūvēta un labiekārtota Bērzes upei piegulošā teritorija aiz Mūzikas skolas, ko tagad kultūras un atpūtas pasākumu organizatori sākuši dēvēt par Pļavas ielas terasi. Projekta trešajā kārtā bija paredzēta šīs teritorijas apzaļumošana (dabas parka izveidošana), kas ES fonda līdzfinansētajā projektā tomēr netika iekļauta ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ.

Tagad, atsaucoties aicinājumam piedalīties projektā “Meža dienas 2021”, pašvaldībai radās iespēja iegādāties stādus un kaut daļēji veikt iepriekš minētās teritorijas apzaļumošanu. Dobeles novada iesniegtais “Meža dienu” projekts tika atbalstīts, piešķirot 700 EUR koku un košumkrūmu iegādei.

Lai sagatavotu vietu stādīšanai, lielu darbu ir ieguldījuši pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” zaļumsaimniecības nozares darbinieki ar vadītāju Līgu Šumakovu, kura vadīja un koordinēja visus darbus. Lielu atbalstu ir snieguši arī aktīvā nodarbinātības pasākuma “Algoti pagaidu sabiedriskie darbi” strādnieki. Laba sadarbība veidojās ar SIA “Rotas” un valdes locekli Rihardu Sležu, kurš īsā laikā spēja operatīvi nodrošināt tehnikas pakalpojumus. Savukārt bijušais Dobeles novada domes deputāts Viktors Eihmanis, līdzīgi kā iepriekšējos gados, palīdzēja ar bezmaksas zemes mēslojumu.

Arī iepriekšējā gadā, piedaloties projektā ”Meža dienas 2020”, Dobeles novada pašvaldība saņēma atbalstu un iegādājās koku stādus, lai veidotu skvēriņu pie Katoļu ielas aiz Dobeles Romas katoļu Vissvētās Trīsvienības baznīcas. Agrāk ar krūmiem aizaugusī teritorija ir kļuvusi par jauku dabas stūrīti pilsētas centrā.

Projekta “Meža dienas 2021” moto ir ”Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu”.

Informāciju sagatavoja:
Vija Vika,
Dobeles novada pašvaldības
vides pārvaldības speciāliste,
“Meža dienas 2021” projekta koordinatore