?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Atklāts rekonstruētais sporta stadions Kroņaucē

Rekonstruētā Kroņauces stadiona atklāšanā
20.09.2021

Pagājušās nedēļas nogalē, 17. septembrī, tika atklāts atjaunotais sporta stadions Kroņaucē, kas turpmāk priecēs gan profesionālus sportistus, gan lielus un mazus sporta entuziastus, piedāvājot daudzveidīgas, dažādām vajadzībām un interesēm atbilstošas veselīga dzīvesveida aktivitātes.

Kroņauces stadiona pārbūves darbi tika uzsākti 2016. gadā, kad LEADER piešķirtā finansējuma ietvaros tika realizēta stadiona 1. kārtas pārbūve un noslēgts būvdarbu līgums ar SIA "Ceļu būvniecības sabiedrību "IGATE" par 100 m skrejceļa un multifunkcionāla laukuma izbūvi, kas tapa 4 mēnešu laikā.  Izmaksas - 123 913 EUR.

Otrā kārta sākās 2019. gada janvārī, kad tika noslēgts līgums ar SIA"ACB Projekti" par tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību. Savukārt augustā tika parakstīts būvdarbu līgums ar SIA”Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE””, kā rezultātā tika pārbūvēts futbola laukums un izbūvēti divi pludmales volejbola laukumi, skrejceļš, lietus ūdens kanalizācija, bruģēts laukums, stadiona apgaismojums, lodes grūšanas, tāllēkšanas, šķēpmešanas sektori. Otrās kārtas būvniecība kopā ar būvuzraudzību izmaksāja 269 427 EUR.

Trešajā pārbūves kārtā tika izlemts tehnisko projektu izmainīt un papildināt, kā rezultātā izbūvējām treneru mājiņu ar labierīcībām, ar pieslēgumu centrālajam ūdensvadam un kanalizācijai. Tika izbūvēti visa veida žogi, uzstādīti āra trenažieri, tribīnes, bērnu vingrošanas rīki un spēles, kā arī citi labiekārtošanas elementi. Arī trešās kārtas būvdarbus veica SIA “Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE””, un kopējās izmaksas, ieskaitot būvuzraudzību, bija 176 494 EUR. Otrās un trešās kārtas būvdarbus uzraudzīja SIA “Latvijas būvuzraugs” būvuzrauga Induļa Eglīša personā.

Rezultātā visu trīs būvniecības kārtu kopējās izmaksas bija 569 834 EUR. Darbu gaitā nācās veikt arī sākotnēji neieplānotos darbus, kam tika piesaistīts vēl papildu finansējums.

2021. gadā papildus projektā paredzētajiem darbiem stadiona teritorijā tika atjaunots asfalta segums, uz kura tika izbūvēts bērnu basketbola un bērnu velo laukums, kā arī citi vingrošanas un rotaļu elementi.

Tērvetnieki ir pateicīgi projektētājam Jurim Krupinskim, būvniekiem no SIA “Ceļu būvniecības sabiedrības “IGATE”” un būvuzraugam Indulim Eglītim, bijušajiem Tērvetes novada pašvaldības deputātiem, priekšsēdētājai Dacei Reinikai, kā arī deputātei un sporta nodaļas vadītājai Lindai Karlovičai par enerģiju un zināšanām Kroņauces stadiona tapšanā un par iespēju dažāda vecuma pašvaldības iedzīvotājiem sportot un atpūsties sakārtotā vidē.

Sporta stadions ir ieguvis savu daudzfunkcionalitāti un estētisko sakārtotību, kas rada jaunas iespējas sporta stundām Annas Brigaderes pamatskolas skolēniem, veicinās profesionālā sporta un individuālo sportistu izaugsmi, kā arī piedāvās aktīvu atpūtu ikvienam interesentam.

Māris Berlands,
Tērvetes administrācijas vadītājs