?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Arī paplašinātajā Dobeles novadā iedzīvotāji iestājas pret vēja elektrostaciju parka būvniecību Dobeles pagastā

13.09.2021

Atsaucoties uz Dobeles novada pašvaldības aicinājumu iedzīvotājiem izteikt viedokli par paredzēto vēja elektrostaciju parka “Dobele” būvniecību Dobeles pagastā, Dobeles novadā, no šī gada 11. augusta līdz 10. septembrim rīkotajā viedokļu aptaujā pašvaldības mājaslapā www.dobele.lv ir atsaukušies 1909 respondenti.
Iedzīvotāji, viedokļu aptaujā atbildot uz jautājumu: “Vai tu atbalsti vēja elektrostaciju parka būvniecību Dobeles novadā?”, ir balsojuši sekojoši:
Nē – 82,0849 %
Jā – 17,0246 %
Cits – 0,8905 %

Kopš š. g.  2. jūlija, kad Dobeles novada pašvaldība saņēma iesniegumu no SIA “Dobele Wind” par paredzētās darbības akceptu vēja elektrostaciju parka “Dobele” būvniecībai Dobeles pagastā, Dobeles novadā, ir atkal aktualizējies jau iepriekš Dobeles novada sabiedrības un potenciālā attīstītāja diskusijās karsti apspriestais jautājums – vai Dobeles novadā būs vēja elektrostaciju (VES) parks.

Šo diskusiju pamatā ir zviedru kompānijas “Eolus” nodoms Dobeles un Tukuma novados uz auglīgām, augstvērtīgām lauksaimniecības zemēm, tuvu blīvi apdzīvotām vietām izbūvēt VES parku ar vairākiem desmitiem ģeneratoru līdz 245 m augstumā.  Jau kopš 2018. gada rudens šis projekts ir izraisījis plašu rezonansi sabiedrībā, vairāk nekā 10 tūkstošiem iedzīvotāju ar savu parakstu izsakot noraidošu attieksmi pret to.

Tolaik Dobeles novada pašvaldība, iepazinusies ar lielas novada iedzīvotāju daļas viedokli, atzina, ka sabiedrība ir tiesīga paust savu nostāju vienmēr, un tās aktivitāte un iesaistīšanās procesā ir visnotaļ apsveicama, jo liecina, ka cilvēkiem nav vienaldzīga viņu dzīves vide. Pašvaldība arī atzīmēja, ka izprot iedzīvotāju bažas un noteikti ņems vērā viņu viedokli, pieņemot lēmumu par būvniecības sankcionēšanu vai nesankcionēšanu.

Šobrīd, kad ar 2021. gada 1. jūliju ir stājusies spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma, ir mainījies Dobeles novada pašvaldības domē ievēlēto deputātu sastāvs un būtiski palielinājies Dobeles novada iedzīvotāju skaits, kurus nepieciešams informēt par ieceri novadā būvēt vēja elektrostaciju parku, kā arī nepieciešams uzklausīt viņu viedokli.

Tāpēc Dobeles novada pašvaldība aicināja jaunā (paplašinātā) Dobeles novada iedzīvotājus, jo īpaši no bijušajiem Auces un Tērvetes novadiem, izteikt savu viedokli par iepriekš minēto projektu.

To jebkurš varēja izdarīt, īsā viedokļu aptaujā Dobeles novada pašvaldības mājaslapā www.dobele.lv atbildot uz jautājumu “Vai tu atbalsti vēja elektrostaciju parka būvniecību Dobeles novadā?”

Informē Dobeles novada pašvaldība