?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Saruna par Dobeles pils arheoloģiskās izpētes rezultātu

25 september 2020
Fr 15:00 - 17:00
Dobeles pilsdrupās

25. septembrī no 15.00 līdz 17.00 Dobeles pilsdrupu pagalmā būs iespēja satikt vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu.

Tas būs Dobeles Livonijas ordeņa pilī notikušo arheoloģiskās izpētes darbu noslēguma pasākums un saruna par izpētes laikā atrastajiem priekšmetiem. Interesenti varēs uzzināt, kas un kur ir atrasts, kādus secinājumus var izdarīt un kādas jaunas iespējas paver atrastie priekšmeti. 

Izpēte nesusi vērtīgus jaunieguvumus. Pie ieejas kapelas pagraba Z pusē atklāts neskarts kultūrslānis, kas atklāja zemgaļu laika senlietas pat no 13./14. gadsimta. Kultūrslānī dažādos līmeņos atrastas koka ogles, graudi un lazdu rieksti. Šāda veida materiāls vēl līdz šim nekad nav bijis atrasts Dobeles pils teritorijā. Izpētes laikā atrasti daudz un dažādi priekšmeti: naglas, monētas, rotaslietas un to fragmenti, adatas, šķēpu gali, trauku lauskas u.c. Tos varēs apskatīt pasākuma laikā.

Pasākums notiek Eiropas Kultūras mantojuma dienas ietvaros. No 25. līdz 27. septembrim visā Latvijā norisināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienas. Katru gadu šai akcijai tiek izvēlēta un aktualizēta kāda īpaša tēma. Šogad tēma ir konceptuāla - būvkultūra.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Golubeva,
projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv