?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

33 jaunie uzņēmēji uzņemti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā

22.04.2021

Pēc aprīļa mēnesī notikušajām komisijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators apstiprinājis atbalsta sniegšanu 7 jauniem uzņēmumiem inkubācijas programmā un 26 biznesa ideju autoriem pirmsinkubācijas programmā, no kuriem 6 ir diasporas dalībnieki.

“Rekordlielā pieteikumu skaita dēļ uzņēmējiem bija liela konkurence šajā uzņemšanā. Katrs pretendents aizstāvēja savu biznesa ideju uzņemšanas komisijā un tos vērtēja pēc visu LIAA biznesa inkubatoru vienotiem kritērijiem. Jāatzīst, lai arī vietu skaits bija lielāks nekā ierasts, arī šoreiz neapstiprināto dalībnieku vidū ir lieliskas idejas, kuras diemžēl neizturēja konkurenci. Aicinām turpināt attīstīt savas biznesa idejas un atkārtoti pieteikties biznesa inkubatora atbalstam rudenī,” aicina LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs. 

Inkubācijas atbalstam apstiprināti 7 uzņēmumi:

  • SIA ELIGENT (Jelgava) - automātikas projektu realizācija, kas ietver trīs pamatvirzienus – robotizācija, rūpnieciskā un ēku automatizācija;
  • SIA Phytopresso (Vecumnieki) - augu ekstraktu, tai skaitā ēterisko eļļu un hidrolātu ražošana augu veselības un augšanas veicināšanai;
  • SIA Migla Boards (Ozolnieki) – ekskluzīvu longbordu ražošana;
  • SIA Lifetech Solutions (Jelgava) – dezinfekcijas stendu ražošana;
  • SIA Unicorns Unlimited (Jelgava) – mājas lapu audita pakalpojumi;
  • SIA Kasmo (Vecumnieki) – modulāras bērnu dizaina mēbeles;
  • SIA Brand on Demand (Jelgava) digitālā platforma Supiful, kas sniedz iespēju interesentiem uzsākt savu uztura bagātinātāju zīmola biznesu.

No 88 jauno uzņēmēju pieteikumiem 34 tika iesniegti inkubācijas programmas atbalstam, tādēļ uz vienu vietu pretendēja 4 līdz 5 uzņēmumi. Savas biznesa idejas aizstāvēja arī pirmsinkubācijas programmas pretendenti – no 48 biznesa ideju autoriem uzņemti 20. Tiem pieviesosies 6 diasporas dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas. 

Pirmsinkubācijas programmā savas biznesa idejas attīstīts jaunie uzņēmēji no Bauskas novada (šķiedru cementa izstrādājumu ražošana), Jelgavas pilsētas (grants seguma ceļa restaurēšanas iekārta; dizaina lampas un vāzes; maizes un citu mīklas produktu ražošana; veselīgas, ātri pagatavojamas picas; mobilās fotogrāfa kastes pakalpojumi; beķereja; no samtenēm iegūts safrāns), Jelgavas novada (gaļas produktu ražošana un pārstrāde; mājas dekora priekšmeti no otrreiz pārstrādājama materiāla), Vecumniekiem (dizaina putnu būrīšu konstruktora ražošana; konditorejas izstrādājumi; 3D drukāšanas materiāli no plastmasas vai plastmasas atkritumiem), DOBELES NOVADA (biešu kečupa ražošana; platformas izstrāde meistarklasēm; datoru un perifēro iekārtu ražošana; mākslinieciskas un izklaides darbības), kā arī no Ozolnieku novada (brīvā laika apģērbs; rakstāmpapīra ražošana).

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki, Bauska, Vecumnieki, Rundāle, Iecava un to novadi. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājas lapā https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
 vecākā projektu vadītāja 
Tālrunis: +371 28661058
E-pasts: renate.berante@liaa.gov.lv 
Inkubatori.magneticlatvia.lv