?!XQuestions and feedback
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
X
Questions and feedback
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Tikšanās “Pikšās” ar “Camino Latvia” aktīvistēm

03.07.2020

4. jūlijā pulksten 11.00 “Pikšu” muzejā būs tikšanās ar “Camino Latvia” aktīvistēm Lindu Straumi un Agitu Ūbeli, kuras stāstīs par savu pieredzi Santjago ceļā Spānijā.
Arvien biežāk cilvēku sarunās dzirdams vārds “camino”, kas, tulkots no spāņu valodas, nozīmē “ceļš”, un ar to saistāms populārs svētceļnieku maršruts - Santjago ceļš, kas ir populārs visā pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir  Sv. Jēkaba katedrāle, kas atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santjago de Kompostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Neilgu laiku ceļa gājējiem arī Latvijā ir iespēja savu izvēlēto maršrutu saistīt ar Santjago ceļu.

Viena no pieturvietām mūspusē ir Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, kur šajās dienās ir skatāma fotoizstāde “Ceļš uz Santjago”, ko veidojušas “Camino Latvia” aktīvistes Sandra Rone, Vita Kalniņa un Inese Krīgere. Izstāde atspoguļo iespaidus un redzēto, mērojot šo ceļu Portugālē un Spānijā.
Sandra Rone stāstīs par Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas darbu, veidojot Latvijas etapu. Viņa ir viena no asociācijas dibinātājām.
Interesentiem būs iespēja redzēt un uzzināt, kā tiek kārtota un cik smaga ir ceļinieka mugursoma, kā arī kam jāpievērš uzmanība, dodoties ceļojumā kājām un līdzi ņemot tikai pašu nepieciešamāko.

Kopumā Latvijas maršruts ir apmēram 300 kilometrus garš. Tas sākas Valkā, turpinās Valmierā, Cēsīs, Siguldā. Tas ved cauri Carnikavai, Rīgai, Kalnciemam, tad iegriežas Līvbērzē, Dobelē, Augstkalnē un noslēdzas Žagarē. Tur ceļš pavada ceļiniekus līdz valsts robežai un vēl laimīgu ceļa turpinājumu lietuviešu valodā. Maršruts ir iezīmēts ar īpašu norādi, kas jau neilgu laiku ir sastopama arī mūspusē gan uz ceļa un sētas stabiem, gan citviet. Ir jābūt vērīgiem, lai pamanītu.
Svētceļnieku grupa no Latvijas, Lietuvas un Polijas aizvadītā gada martā devās 22 kilometrus garā ceļā no Žagares Lietuvā uz Tērveti Latvijā, oficiāli sākot veidot Svētā Jēkaba ceļu Latvijā. Latvijā izveidotais posms būs daļa no Svētā Jēkaba ceļa līdz pat Santjago de Kompostelas katedrālei Spānijā.

Ieeja pasākumā par ziedojumu muzejam.

Informē:
Baiba Pole,
Kāŗļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” speciāliste pētnieciskajā darbā
Autores foto