?!XQuestions and feedback
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
X
Questions and feedback
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Trīs mākslinieču darbu izstāde Dobeles muzejā

14 october - 30 december
Tu-Fr 11.00 - 18.00
Sa 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Informācija precizēta 16.11.2021.

Dobeles Novadpētniecības muzejā līdz 30. decembrim apskatāma Ineses Brants, Allas Folkas un Irinas Vorkales darbu izstāde “Trīs tikšanās”. Izstādē: trīs mākslinieces, trīs pasaules un trīs tikšanās.

Ineses Brants porcelāna apgleznojumu kolekcija ar izšuvuma motīviem skatāma kontekstā ar Irinas Vorkales “Lellīšu stāstiem”, bet vieglprātīgās vasaras kleitas un apgleznojumi 20. gs. 20.-30. gadu stilistikā iederēsies Allas Folkas Parīzes ainavas interpretācijās.

Inesi Branti vienmēr valdzinājušas klasisko mākslas stilu refleksijas tautas mākslā. Spilgtas un pārsteidzošas jūgendstila izpausmes glabā daudzi 19. un 20. gadsimta mijā lietotie sadzīves priekšmeti. Viņas iedvesmas avots ir kā atgriezeniskā saite bērnībā gūtai estētiskai pieredzei saskarsmē ar vecmāmiņas jaunības laikiem raksturīgo priekšmetisko vidi. Izstādē redzami porcelāna trauki, kas apgleznoti, iedvesmojusies no jūgendstila perioda izšuvumiem. Ar dažādu apgleznošanas tehniku palīdzību uzlikts uz traukiem tas, kas parasti atrodas zem tiem vai aiz tiem.

Mākslinieces Irinas Vorkales gleznās atklāsies dažādie leļļu stāsti. Autorei lelles ir kā atmiņu asociācijas par mīlestību, kaislīgām un izfantazētām rotaļām, kas ir atnākušas no pagājušā gadsimta.

Alla Folka gleznās atklājusi daudzveidīgus Francijas skatus: ainavas pie Sēnas, Parīzes jumtus. Katrai gleznai ir atsevišķs stāsts, sava noskaņa, savs redzējums. Gleznojumi un skices tapušas vairākās Parīzes apmeklējumu reizēs.

Muzeju var apmeklēt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
Bērni līdz 12 gadu vecumam muzeju var apmeklēt tikai kopā ar pieaugušajiem, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Golubeva
Direktora vietniece
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv