?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Pēc balkona būvdarbiem Bērzes dievnamā skanēs senas stabuļu ērģeles

08.09.2021

Ilgus gadus Bērzes dievnamā draudzi dziedot pavadījusi elektronisko taustiņinstrumentu nedzīvā skaņa, bet 2020. gada beigās, pateicoties draudzes ērģelnieka Dāvja Beitlera aktīvai darbībai, dāvanā saņemtas vēsturiskas un kvalitatīvi būvētas stabuļu ērģeles – viens no pēdējiem izcila Latvijas ērģeļbūvētāja darbiem, kas tapis 1913. gadā Rīgas 3. ģimnāzijai. Pēc atjaunošanas tās būs viens no labākajiem vēsturiskajiem mūzikas instrumentiem, kāds pieejams Zemgales baznīcās.

Diemžēl tagadējais Bērzes dievnama balkons ir par mazu, lai tajā uzstādītu stabuļu ērģeles. Pateicoties Dr. arch. Aijas Ziemeļnieces atbalstam, 2021.gada sākumā tapa balkona atjaunošanas projekts. Projekta tiešais mērķis ir pēc autentiskiem paraugiem rekonstruēt, proti, no jauna uzbūvēt Otrā pasaules kara laikā zudušo valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa (valsts aizsardzības Nr.4879) - Bērzes baznīcas - ērģeļu balkonu, radot iespēju uzstādīt ērģeles.

Lai varētu īstenot šo projektu, draudze ir vērsusies ar lūgumu sniegt finansiālu atbalstu pie dažādām organizācijām, uzņēmumiem, Dobeles novada pašvaldības un privātiem ziedotājiem, kā arī veiksmīgi startējusi Zemgales Plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “”Latvijas Valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Zemgales Kultūras programma 2021”, kā rezultātā draudzei tika piešķirts finansējums 4000.00 EUR.

Tiek plānots, ka balkona būvdarbi tiks veikti vairākās kārtās un ērģeļu skaņas piepildīs dievnamu jau 2022. gada nogalē.

Darbus veiks SIA “ALVIMA”, kas sevi pierādījis kā uzticams sadarbības partneris jau daudzu gadu garumā.

Antra Mogiļevceva,
projekta koordinatore