?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Ilgi gaidītais Dobeles stadiona rekonstrukcijas laiks ir klāt - ZIŅA PRECIZĒTA

15.09.2020

Šodien, 15. septembrī, Dobeles novada pašvaldībā notika ilgi gaidīts pasākums – līguma parakstīšana par Dobeles stadiona rekonstrukciju, ko plānots paveikt sešu mēnešu laikā, ieskaitot vienu mēnesi izpilddokumentācijas sagatavošanai.

Līguma ietvaros plānots demontēt skrejceļu un sektoru veco segumu, kā arī tribīnes un citas būves stadiona kreisajā pusē; ieklāt jaunu skrejceļu un sektoru segumu no porasfalta un sintētisko sporta segumu; ierīkot jaunu lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmu; izbūvēt bruģētu laukumu pārvietojamo tribīņu novietošanai; atjaunot futbola laukuma zālienu; uzstādīt konteinera tipa tiesnešu ēku, kā arī ierīkot apgaismojumu apkārt stadionam.

Līgumu “Dobeles stadiona un inženiertīklu izbūve un atjaunošana” parakstīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un SIA “Buildimpeks” valdes loceklis Edijs Ekmanis.

Izbūves un rekonstrukcijas līgumcena ir 533 278,94 EUR (bez PVN), kas tiek segta no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Būvdarbu iepirkuma kopējā summa ir EUR 645 267,52 ( EUR 533 278,94 + PVN 111 988,58); autoruzraudzība izmaksā EUR 2081,20 ( EUR 1720 + PVN 361,20); būvuzraudzība - EUR 9619,50 ( EUR 7950 +PVN 1669,50).

Īsā uzrunā Andrejs Spridzāns uzsvēra, ka Dobeles stadiona rekonstrukcija ir ļoti nepieciešams un vienlaikus ilgi un grūti nācis projekts, jo par pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados būvētā stadiona visaptverošu rekonstrukciju tika domāts jau kopš novada izveidošanas pirmsākumiem - desmit gadus atpakaļ, mēģinot gūt atbalstu gan valdībā, gan Latvijas Olimpiskajā komitejā un izstrādājot starptautiskajiem standartiem atbilstoša stadiona un tam piegulošās teritorijas tehnisko projektu. Diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ apjomīgo projektu pašlaik nav iespējams realizēt – tas paliek kā rūpīgi lolots un nākotnē īstenojams mērķis. Šobrīd tā vietā nācis ne tik ambiciozs, ierobežota apjoma projekts, kas tomēr nodrošinās labus treniņu un sacensību apstākļus gan sportistiem, gan sporta entuziastiem.

Edijs Ekmanis savukārt uzsvēra, ka viņa uzņēmumam jau ir ievērojama pieredze stadionu būvniecībā, kā jaunākie no paveiktajiem darbiem ir stadioni Preiļos un Lielvārdē. Pieredze un zināšanas vieš cerības, ka Dobeles stadionu izdosies rekonstruēt kvalitatīvi un noteiktajā termiņā. E.Ekmanis novēlēja, lai šī sporta bāze Dobeles sportistiem paver ceļu uz Eiropas un pasaules līmeņa sacensībām un, kas zina, varbūt pat palīdz kļūt par olimpiskajiem čempioniem.

Stadiona rekonstrukcijas līguma parakstīšanas vēsturiskajā brīdī klāt bija Dobeles sporta dzīves virzītāji – Dobeles Sporta centra direktors Dainis Ritums, Dobeles Sporta skolas direktors Viesturs Dude un ilggadējā vieglatlētikas trenere Skaidrīte Velberga, kura ne vienam vien Dobeles sportistam palīdzējusi izaugt līdz valsts un starptautiskajam līmenim.