?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

''Drellīši'' dejo Lietuvā

20.04.2016

Dobeles kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Drellīši" vadītāja Ginta Baumaņa vadībā 15. aprīlī viesojās Lietuvā. Jaunajā Akmenē norisinājās starptautiskais bērnu deju festivāls "Pumpureliai 2016", kuru pārstāvēja "Drellīšu"  vidējā un vecākā kolektīva grupas.

Lielākā daļa festivāla dalībnieki bija deju kolektīvi no Lietuvas.  No Latvijas konkursā piedalījās dejotāji no Rīgas un Agitas Jansones vadītais Gardenes skolas deju kolektīvs, kuru protams atbalstījām visvairāk. Festivāls noritēja trīs vecumu grupās. "Drellīšu " dejotāji atšķīrās no pārējiem festivāla dalībniekiem ar to, ka vienīgie dejoja latviešu tautas dejas, ģērbušies Zemgales novada tautas tērpos. Citu kolektīvu izpildījumā bija redzamas ritma dejas, hip-hops un dažādas citas mūsdienu dejas.

Vidējā grupa dejoja deju "Čību-čābu" (Lilitas Jansones horeogrāfija) un ieguva gan žūrijas, gan skatītāju skaļus aplausus, kā arī saņēma veicināšanas balvu no pilsētas mēra par piedalīšanos - lielu tūtu ar saldumiem. Vecākā grupa dejoja Daces Adviljones deju "Rausis", iegūstot diplomu nominācijā - mūzikas un horeogrāfijas harmonija. Pēc mūsu kolektīvu  uzstāšanās, citi Lietuvas kolektīvi izrādīja interesi un vadītājs Gints Baumanis tika aicināts viesoties un dejot  Šauļos.   

Gan lielie, gan mazie dejotāji ieguva uzstāšanās prieku un pieredzi, dejojot uz svešas skatuves. Mazajiem dejotājiem šī pieredze lieliski noderēja, jo jau 21. aprīlī notiks deju kolektīvu skate, kurā visi cenšas parādīt un sasniegt visaugstākos rezultātus. Savukārt dejotāju vecāki, kuri pavadīja bērnus un palīdzēja sagatavoties deju uznācieniem, guva prieku par bērnu sniegumu un apstiprinājumu, ka pavadītais laiks, vedot un gaidot mēģinājumu beigas, ir ne pa velti ieguldīts. Paldies vadītājiem Gintam Baumanim un Diānai Gavarei,  Kultūras nama kolektīvam un bērnu vecākiem par kopīgo darbošanos!

Informē:
Drellīšu vecāku vārdā
Elīna Paškauska