?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Lielā talka Dobeles novadā

30 april 2022
Dobeles novadā

Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, atveseļošanu un labiekārtošanu, šī gada 30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka. Tās ietvaros arī ikviens Dobeles novada iedzīvotājs aicināts veikt sakopšanas un labiekārtošanas darbus gan savas mājas, gan pašvaldības teritorijā. Savukārt par Lielās Talkas 2022 vadmotīvu šogad izvēlēts skolēnu konkursa laureātu sauklis “Celies, posies, iesaisties!”

Lielās Talkas laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties vides sakopšanas un labiekārtošanas darbos, lai kopīgiem spēkiem tuvotos mērķim – Latvija kā tīrākā un sakoptākā vieta pasaulē. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad tiks saglabāts SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkas formāts, kā arī tradicionālās daudzskaitlīgās talkas.

Daudzskaitlīgo talku norises vietas Dobeles novadā, skatīt šeit

Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits. Latvijas talkošanas tradīcijām ar katru gadu pievienojas jaunas valstis visā pasaulē, līdz ar to veicinot arvien lielāku sabiedrības iesaisti vides sakopšanas, labiekārtošanas, apzaļumošanas darbos.

Galvenā doma un mērķis šai kustībai ir apvienot cilvēkus cīņai ar dabas piesārņojumu. Pēc pāris pandēmijas gadiem kopā būšana un prieks par padarīto, šogad varētu raisīt vēl lielākas emocijas. Pa gabaliņam vien attīrot, savedot kārtībā kādu mūsu zemes stūrīti, drīz vien varēsim priecāties par tīriem mežiem, upju krastiem un skaistām dabas ainavām!

Lai ikvienam interesentam būtu iespēja piedalīties sakopšanas darbu talkās, SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkotājiem no 23. līdz 30 aprīlim (ieskaitot) būs iespēja saņemt savu talkas maisu. Lai iegūtu īpašo talkas maisu “Rimi” veikalos, jāveic pirkums veikalā par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaists ir ierobežots. Kopumā “Rimi” veikalos Latvijas teritorijā tiks izdalīti 100 000 maisu. Pārējiem talkotājiem pieteiktajās talkas vietās maisus nodrošinās Lielās Talkas koordinators pašvaldībā. Dobeles novada pašvaldības Lielās Talkas koordinatore: Vija Vika, tālr.: 29211106.

Lielās Talkas kartē ir iespējams atzīmēt arī savu atkritumu savākšanas, labiekārtošanas un SOLO talku. Lai pieteiktu savu talku, paņem sarkano spraudnīti Lielās Talkas tīmekļvietnē www.talkas.lv kartē un novieto punktā, kur organizēsi talku, aizpildi anketu un gaidi apstiprinājumu no Lielās Talkas koordinatora.

Par saviem zaļajiem talkas darbiem vari rakstīt talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

Uz tikšanos Lielajā Talkā!