?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Baznīcu nakts

28 may
Dobeles apkārtnē

 Šogad "Baznīcu nakts 2022" un "Atvērto baznīcu diena norisināsies 28.maijā.

Latvijā šāds notikums norisināsies jau septīto gadu un tas ir kļuvis par garīgu kultūras pieredzi visas Latvijas dzīvē, ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Baznīcu nakts pasākumi ir piemēroti ģimenēm, draugu grupām un individuāliem apmeklētājiem, un dalība tajos ir bez maksas.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 13 gadiem Baznīcu nakts  aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam tas norisinājās arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Igaunijā, bet no 2014. gada – Latvijā.

Baznīcu nakti no algotā darba brīvajā laikā organizē domubiedru grupa - nodibinājums "Baznīcu nakts fonds". Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Baznīcu nakts ir aizsākusies un notiek, pateicoties cilvēku brīvprātīgam darbam un atbalstam. Liela pateicība katram, kurš ir veltījis savu laiku un radošos spēkus.

Mēs būsim no sirds pateicīgi Jūsu pašvaldības darbiniekiem par palīdzēšanu Atvērto baznīcu dienas iedzīvināšanā un Baznīcu nakts notikuma tradīcijas turpināšanā. Kopīgiem spēkiem mēs varam arvien vairāk Latvijas apceļotāju un viesu iepriecināt ar sakrālā mantojuma skaistumu, ko glabā mūsu pilsētu un novadu baznīcas.

 

Informāciju sagatavoja 
Baznīcu nakts fonds