?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Andrejs Osokins - Osokins Bēthovenam

04 december 2021
Sa 17:00
Dobeles Mūzikas skolā, koncertzālē “Zinta”

https://www.youtube.com/watch?v=dccw2MMFtqQ 

2020. gadā visā pasaulē tika atzīmēta Ludviga van Bēthovena 250. jubileja. Tai par godu izcilais Bēthovena mūzikas interprets pianists Andrejs Osokins radīja īpašu savam iemīļotajam komponistam veltītu programmu “Osokins – Bēthovenam”, kas atskaņota ne tikai koncertzālēs Latvijā, bet arī Vācijā.

Koncerta programmas koncepcijas kodols ir fantāzija kā visbrīvākā, visstihiskākā un improvizatoriskākā mūzikas forma. Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas – Volfganga Amadeja Mocarta – filigrānā, ēteriski smeldzīgā “Fantāzija do minorā” un Roberta Šūmaņa nepieradinātās dvēseles Fantāzija, kura sākumā bija iecerēta kā veltījums Bēthovena pieminekļa tapšanai.

Programmas centrā ir paša Ludviga van Bēthovena fantāzija – viens no pazīstamākajiem, mītiem un leģendām apvītajiem skaņdarbiem “Sonata quasi una fantasia” jeb slavenā “Mēnesnīcas sonāte”, kā arī brāzmainā fa minora sonāte jeb “Appassionata”.

Koncertā skanēs arī Bēthovena sekotāju un viņa tradīciju turpinātāju Sergeja Rahmaņinova un Friderika Šopēna liriskās miniatūras.

Andrejs Osokins par koncertu stāsta: “Bēthovens ir viens no maniem lielākajiem iedvesmotājiem, dvēseliski un mākslinieciski vistuvākais komponists un pianists, tādēļ viņa mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību un, kas zina, varbūt viņš patiešām būs kopā ar mums.”

Pasaulē pieprasītais latviešu pianists Andrejs Osokins ir nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā.

Andreja Osokina koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām.

Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Jūnija sākumā Andrejs Osokins ar šajā pavasarī izdoto jauno albumu “Two Worlds” tika nominēts prestižajai vācu klasiskās mūzikas ierakstu balvai “Opus Klassik” četrās nominācijās.

Biļešu iegāde - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/103268

Koncertu apmeklējot, apzinies, ka būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. 

 

Informē Nadežda Čerpaka,
Dobeles Mūzikas skolas atbalsta biedrības izpilddirektore