?!XJautājumi un ierosinājumi
X
Jautājumi un ierosinājumi
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Pētera Upīša muzejs un dārzs

Adrese: 
Graudu iela 1, Dobele
Tālrunis: 
Muzeja un dārza apskate - 26408655, stādu tirdzniecība - 29126471, augļu un gardumu veikaliņš - 29196201
Darba laiks: 
T,C,P,S 9-17, Sv 9-15, P-O iepriekš jāpiesakās

Vai zinājāt, ka Dobeli dēvē arī par ceriņu lielpilsētu? Vairāk nekā 4 hektāru plašajā ceriņu dārzā maija beigās zied un smaržo vairāk nekā 200 dažādu šķirņu un hibrīdu ceriņi. Dobeles ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem pasaulē.

Selekcionārs Pēteris Upītis, 1957. gadā sākdams ierīkot dārzu saulainās Dobeles pievārtē, sapņoja visu Latviju pārvērst ziedošā dārzā. Viņa darbu tagad veiksmīgi turpina Dārzkopības institūta zinātnieki. 45 ha plašajā dārzā aug vairāk nekā 5000 augļaugu kultūru šķirņu un hibrīdu. Institūts ir vadoša zinātniskā iestāde, kas pēta ar augļkopību saistītus jautājumus. Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība tika izveidota 1945.gadā uz bijušo "Lauciņu" māju īpašnieku, brāļu Vārnu kokaudzētavas bāzes. Nedaudz vēlāk šeit, vienā no Latvijas vissaulainākajām un siltākajām vietām, ieradās selekcionārs - dārzkopis Pēteris Upītis (1896 - 1976). 1957.viņš sāka veidot selekcijas dārzu, kas vēl šodien tautā tiek dēvēts par Upīša dārzu. P.Upītis bija pirmais Dobeles augļkopības laboratorijas vadītājs. Ievērojamais selekcionārs strādāja ar 24 kultūru selekciju un introdukciju.

Ievērojamais dārznieks savā sirdī bija mākslinieks, kas aizrāvās ar fotogrāfēšanu, dzeju un mūziku. Atmiņas par P.Upīša personību un profesionālo veikumu glabā piemiņas muzejs. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar mākslu.

Par tradīciju ir kļuvuši klasiskās mūzikas koncerti ziedošo ceriņu vidū. Garšīgs pasākums ir saldo ķiršu degustācija un novākšana jūlija sākumā, Ābolu festivāls oktobra sākumā. Ekskursanti dārzā tiek gaidīti arī pārējā laikā.

 

Ieejas maksa:

Aktīvā sezona 15.aprīlis - 15.oktobris

pieaugušajiem - 4 EUR

senioriem, skolēniem, 3.grupas invalīdiem - 3 EUR

skolēniem klases ekskursijā - 1 EUR

gida pakalpojumi - bez maksas.

Klusā sezona 16.oktobris - 14.aprīlis

pieaugušajiem, senioriem, skolēniem, 3.grupas invalīdiem, skolēniem klases ekskursijā - bez maksas

Gida pakalpojumi - 15 EUR

Bez maksas ieeja ir: pirmskolas vecuma bērniem, bērnunamu, internātskolu audzēkņiem, dārzkopības skolu audzēkņiem, 1., 2. grupas invalīdiem, skolotājiem, kas pavada skolēnu grupas, tūristu grupu vadītājiem, Latvijas muzeju darbiniekiem, ICOM (starptautiskā muzeju padome) biedriem.

Citi pakalpojumi:

Kāzu ceremonija dārzā - 100 EUR**

Ceriņa iestādīšana dārzā - 50 EUR**

Lielās lapenes noma pasākumiem* - 50 EUR

Mazās lapenes noma pasākumiem* - 25 EUR

Piknika vietas - bez maksas

Augļu un ogu gardumu degustācija - 2 - 5 EUR no personas

* Tūristu grupām un klašu ekskursiju grupām, iepriekš rezervējot, bez maksas.

** Cenā ietilpst ieejas biļetes Jaunajam pārim, vedējiem, kāzu vadītājiem. Pārējiem viesiem biļetes jāiegādājas atsevišķi.