?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

"Latvijas goda aplis" Dobelē

03.01.2018

Šo sestdien, 6. janvārī, Dobelē notiks patriotiskās noskaņās apvīts pasākums “Dobeles brīvības aplis”, kas norisināsies “Latvijas goda apļa” ietvaros. Dobeles novads laipni aicina viesus no tuvākiem un tālākiem novadiem un pilsētām pie sevis, lai lepotos ar mūsu svarīgāko vērtību – Latvijas suverēno brīvību. Šajā dienā Dobele godinās savu novadu, aicinot to apskatīt un izzināt, bet vakarā ar Goda saimniekiem un viesiem vienoties kopīgā gaismas uzvedumā.

Dienas garumā mazie un lielie Dobeles viesi tiek aicināti apmeklēt trīs vietas uz Dobeles centrālā ceļa – Brīvības ielas. Pirmā no viesošanās vietām būs informatīvais ceļvedis Dobeles novada domes laukumā, kur būs iespēja saņemt informāciju un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, kurus varēs apraudzīt kopā ar Dobeles saimniekiem - lielajiem sniegavīriem. Otrā apskates vieta -  Māras istaba Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, kur varēs redzēt Dobeles un novada amatnieku, ražotāju un mākslinieku izstādi, kā arī izbaudīt dzejnieces Ineses Zanderes radošo darbnīcu. Trešā viesošanās vieta būs Goda zāle Dobeles novadpētniecības muzejā, kur varēs iepazīties ar Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Dobeles pilsētas un novada vēsturi.

Ar tumsas iestāšanos sāksies pasākuma centrālais notikums - pie Dobeles novada domes notiks svētku uzrunas, kurās Goda saimnieki - novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, dzejniece Inese Zandere un Zemessardzes 51.kājnieku bataljons sagaidīs Goda viesus - Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku orķestri- un sveiks Dobeles novadu Latvijas simtgadē. Pēc uzrunām Nacionālo bruņoto spēku orķestris un kājnieku bataljons dosies brīvības gājienā pa Brīvības ielu uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Šajā gājienā aicināti doties visi Dobeles novada iedzīvotāji  un viesi ar saviem starmešiem, lai izgaismotu Brīvības ceļu. Pasākuma kulminācija, Gaismas aplis, notiks plkst. 17.00 - 17.30, kad Dobeles Atbrīvošanas piemineklis iemirdzēsies krāsainā gaismu uzvedumā un ar dejas, mūzikas un gaismas palīdzību atklās Latvijas brīvības stāstu. Pēc šī notikuma pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa varēs apskatīt bruņoto spēku tehniku un baudīt jaunatklāto Dobeles gaismas instalāciju.

Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt mūsu valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana -, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicinās novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus. Pirmais 2018.gada pasākums notiks Dobelē.