?!XJautājumi un ierosinājumi
X
Jautājumi un ierosinājumi
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Balvu «Gada uzņēmējs Zemgalē 2017» saņem zemnieku saimniecība "Liepas"

04.12.2017

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība «Uzņēmējdarbības centrs» piektdien, 1. decembrī, Rundāles pilī jau otro reizi godināja uzņēmējus Zemgalē. Dobeles novada pašvaldība balvas «Gada uzņēmējs Zemgalē 2017» saņemšanai izvirzīja Apses zemnieku saimniecības “Liepas” īpašnieci un vadītāju Zaigu Apsi.

Stādaudzētavas “Liepas” uzņēmējdarbība aizsākās jau pirms 24 gadiem, kad dārzkope Zaiga Apse izveidoja zemnieku saimniecību ar tādu pašu nosaukumu – “Liepas”. Uzņēmuma pamatdarbība ir ābeļu, kolonābeļu, plūmju, ķiršu, bumbieru, aprikožu, persiku, dažādu ogulāju un rožu stādu audzēšana un realizācija individuālajiem klientiem, sadarbības uzņēmumiem un komercdārziem. Samazinot produkcijas iegādes un nodarbinātības sezonalitāti, stādaudzētava specializējas arī konteinerstādu audzēšanā.

Jau vairāku gadu garumā uzņēmums sniedz ievērojamu ieguldījumu pašvaldības attīstībā, radot jaunas darbavietas, iesaistoties labdarībā, veicinot pašvaldības un apkārtējās vides sakoptību, kā arī atbalstot jaunatnes izglītošanu un novada atpazīstamības veicināšanu. Zaiga Apse ir īstena sava aroda un Dobeles patriote. 

Kopš 1993. gada uzņēmums no viena darbinieka kļuvis par darbavietu vairāk kā 20 cilvēkiem Dobeles novadā. Šeit strādā arī cilvēki ar invaliditāti un ilgstošie bezdarbnieki. Vasarā darba prasmes apgūst skolēni no Dobeles novada skolām. Zaiga un viņas darbinieki ir atsaucīgi dažādu Dobeles pilsētas un novada pasākumu atbalstīšanā un aktīvi iesaistās pilsētvides izdaiļošanā, “Puķu draugu saiets 2016” ietvaros pilsētai tika uzdāvināts ievērojams daudzumu dažādu stādu. Par lielisku atbalstu ir kļuvuši “Liepas” dāvinātie stādi, kurus katru gadu uzņēmums dāvina skolām, bērnu namiem un citām sociālām iestādēm. Savā ikdienas darbībā stādaudzētava izmanto videi draudzīgas tehnoloģijas, kuras nemitīgi pilnveido. Šo sarakstu varētu turpināt, gan minot sadarbību ar tūrisma informācijas centru, kur stādaudzētava rīko bezmaksas izzinošas ekskursijas, gan to, ka Zaigas vadītais uzņēmums regulāri piedalās pasākumā “Atvērtās dienas laukos”.

Bet pats svarīgākais - Zaiga kopā ar vīru ir izaudzinājuši sešus bērnus. Trīs dēli un divas vedeklas strādā stādaudzētavā, divi dēli ir uzsākuši savu biznesu Dobeles novadā, tādējādi kuplinot vietējo uzņēmēju kopienu.

Kā stāsta Zaiga: “Sākums ļoti, ļoti vienkāršs: divas rokas, bērni, kuri jāizaudzina par savas zemes mīlētājiem, paaudzēs iegūtās zināšanas par dārzkopību un vēlme pašai to sasniegt. Īpaši vēlamies uzsvērt savas pieredzes tālāk nodošanu citiem uzņēmējiem, to iedrošināšana uzņēmējdarbībai.

Zaigas moto: Ja kaut reizi esat priecājies par ziedošas rozes smaržu, vai sulīgā ābola kūstošo garšu, tad Jūs to sapratīsiet, jo esiet savējais!

ZPR informē, ka atbilstoši nolikumam katra no 22 Zemgales reģionā ietilpstošajām pašvaldībām izraudzījās vienu titula «Gada uzņēmējs Zemgalē 2017» cienīgu pārstāvi viņu pilsētā vai novadā. Jāuzsver, ka šādu atzinību var saņemt tikai vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību.

Jāpiebilst, ka uzvarētāji saņēma īpašu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un 500 eiro naudas balvu.