?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

"Latvijas goda aplis" Dobelē

06. janvāris
S 11.00 -19.00
Dobeles pilsētā

6.janvārī “Latvijas goda aplis” norisināsies Dobeles novadā

Mūsu gods un lepnums

6.janvārī Dobelē notiks patriotiskās noskaņās apvīts pasākums “Dobeles brīvības aplis”, kas norisināsies “Latvijas goda apļa” ietvaros. Dobeles novads laipni ielūdz viesus no tuvākiem un tālākiem novadiem un pilsētām pie sevis, lai lepotos ar mūsu visu svarīgāko vērtību – Latvijas suverēno brīvību. Šajā dienā Dobele godinās savu novadu, aicinot to apskatīt un izzināt, bet vakarā ar Goda saimniekiem un viesiem vienoties kopīgā gaismas uzvedumā.

Dobeles vērtības

Dienas garumā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.30 mazie un lielie Dobeles viesi būs aicināti apmeklēt trīs vietas uz Dobeles centrālā ceļa – Brīvības ielas. Pirmā no viesošanās vietām būs Informatīvais ceļvedis Dobeles novada domes laukumā, kur būs iespēja saņemt informāciju un karti, ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, kurus varēs apraudzīt kopā ar Dobeles saimniekiem – lielajiem sniegavīriem. Otrā apskates vieta – Māras istaba Dobeles novada centrālajā bibliotēkā, kur varēs redzēt Dobeles un novada amatnieku, ražotāju un mākslinieku izstādi, kā arī izbaudīt dzejnieces Ineses Zanderes radošo darbnīcu. Trešā viesošanās vieta būs Goda zāle Dobeles novadpētniecības muzejā, kur varēs iepazīties ar Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Dobeles pilsētas un novada vēsturi.

Grāmatu aplis

Sestdien, 6. janvārī, kad Dobele iekļausies “Latvijas Goda aplī”, Dobeles centrālās bibliotēkas “Māras istabā” no 11.00 līdz 15.00 saimniekos dzejniece Inese Zandere. Viņas veidotajā “Grāmatu aplī” cita citu nomainīs vairākas tēmas, kas uzrunās gan bērnus, gan pieaugušos, un dos iespēju radoši attīstīt savu valodas izjūtu. Radošo darbnīcu programma:

  • “Latviešu zvēri” – grāmatas  tapšana, bildes un stāsti (11.15-11.45, 14.15-14.45);
  • “Vārdu iekšiņa un āriņa” – kā dzeja spēlējas ar valodu (12.15-12.45);
  • “Latvijas  vietvārdi” – pētījumos un dzejoļos (13.15-13.45).                                 

Starplaikos visi varēs pārbaudīt savu vērīgumu “Grāmatplaukta detektīvu” uzdevumos un nofotografēties kopā ar Latvijas bērnu literatūras simboliem - Zirgu, kas naktī dzied un Kaķenīti, kas dzejo (mākslinieces Rūta

Gaismas aplis

Ar tumsas iestāšanos sāksies pasākuma centrālais notikums. Plkst. 16.30-16.50  pie novada domes notiks svētku uzrunas, kurās Goda saimnieki - novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, dzejniece Inese Zandere un Zemessardzes 51. kājinieku bataljons - sagaidīs Goda viesus - Latvijas republikas Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku orķestri - un sveiks Dobeles novadu Latvijas simtgadē. Pēc uzrunām plkst. 16.50-17.00 bruņoto spēku Štāba orķestris un kājnieku bataljons dosies pa Brīvības ielu uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Šajā gājienā aicināti doties visi Dobeles novada iedzīvotāji un viesi ar saviem starmešiem, lai izgaismotu Brīvības ceļu. Pasākuma kulminācija, Gaismas aplis, notiks plkst. 17.00-17.30, kad Dobeles Atbrīvošanas piemineklis iemirdzēsies krāsainā gaismu uzvedumā un ar dejas, mūzikas un gaismas palīdzību atklās Latvijas brīvības stāstu.

Dobele aicina Latvijas iedzīvotājus starot!

Pēc centrālā notikuma, līdz pat plkst. 19.00 pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Spēka staru apmirdzēti, viesi varēs apskatīt bruņoto spēku tehniku un baudīt jaunatklāto Dobeles gaismas instalāciju. Dobeles novada dome aicina pasākuma viesus ģērbties silti, patriotiski un ierasties ar saviem gaismas ķermeņiem – lukturīšiem, mobilo telefonu gaismiņām, LED lampiņām, lai Brīvības ceļā un Gaismas aplī ikviens varētu iemirdzēties sarkanbaltsarkani par godu Latvijas lielākajai vērtībai – brīvībai.

Pasākumu organizē: Dobeles pilsētas kultūras nams, Dobeles novada pašvaldība, biedrība “Staro 100”

Kontaktinformācija:
Dobeles pilsētas kultūras nama
pasākumu producents Rihards Gāle

Telefona numurs: 28341409
E-pasta adrese: rihards.gale@dobele.lv

Pasākuma karte