?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Bērnu izglītības un attīstības centrs „Taurenīši”

Ar 2013. gada septembri Dobelē savu darbību uzsāk jauns, līdz šim nebijis Bērnu izglītības un attīstības centrs „Taurenīši", ko ar Dobeles novada pašvaldības atbalstu dibinājusi biedrība „Taurenīši".

Bērnu izglītības un attīstības centrs ir jaunrades, radošu krāsaino un silto smilšu nodarbību, lekciju un konsultāciju vieta.

Centrs atrodas pirmsskolas izglītības iestādes „Spodrītis" telpās, Zaļajā ielā 22, Dobelē.

 

Katru ceturtdienu „Taurenīšu" mazuļu skoliņā gaida pašus mazākos bērnus kopā ar māmiņām.

Mazuļu skoliņa darbojas trīs vecuma grupās:

  • - bēbīši 3 līdz 9 mēnešu vecumā - no plkst. 14.00 - 15.00;
  • - no 9 mēnešu līdz pusotra gada vecumam - no plkst. 15.30 - 16.30;
  • - no pusotra gada līdz 3 gadiem - no plkst. 17.00 - 18.00.

Nodarbībās tiek pilnveidota un attīstīta bērnu dzirdes un ritma sajūta - darbojoties ar muzikālām rotaļlietām, pašiem radot ritmu; garšas un smaržas sajūta; ķermeņa kustības ar rotaļām; emocionālais kontakts, vienam ar otru rotaļājoties; bērni zīmē, krāso, veido, līmē, spēlē spēles; skaita skaitāmpantus ar pirkstiņu un ķermeņa līdzdarbību;
Nodarbību beigās bērniem - kopīga rotaļāšanās, mammām - tējošana.
Ar bērniem darbojas brīnišķīga pedagoģe, mūzikas terapeite Solvita Grasmane.
Iepazīšanās nodarbība - bez maksas!

Katru piektdienu „Taurenīšos" būs īpašas nodarbības -animācijas filmu radīšana no dabas materiāliem un krāsainajām smiltīm.
Kopā ar animācijas filmu veidotāju Lieni Salājevu bērniem būs iespēja pašiem radīt un pēc tam skatīties savas animācijas filmas.
Bērni darbojas divās vecuma grupās:

  • - skolēni no 7 līdz 12 gadiem - no plkst. 14.30 - 15.30;
  • - pirmsskolas vecuma bērni no 4 līdz 7 gadiem - no plkst. 17.15 - 18.15.

Darbošanās ar krāsainajām smiltīm un dabas materiāliem ir ne tikai radošs process, bet arī aktivizē bērna maņas - stimulē pirkstu sīko muskulatūru, tādējadi labvēlīgi ietekmējot arī smadzeņu darbību, un tā rezultātā veicina runas attīstību. Darbs ar dabas materiāliem veicina harmonizācijas pieredzi, tātad palīdz bērniem atslābināties un kļūt mierīgākiem.
Vairāk informācijas skatīt: www.annelesplavas.lv
Iepazīšanās nodarbība - bez maksas!

Centrā ir iespējams apmeklēt silto smilšu kastesnodarbības. Siltās smiltis ir atpazīstama vide ikvienam cilvēkam, tā nodrošina mierīgu un relaksējošu un saprotamu atmosfēru, kurā netiek pieprasītas speciālas zināšanas vai iemaņas.
Atrodoties siltajās smiltīs, bez piespiedu iejaukšanās, dabīgā veidā smilšu kristāliņi veic roku pirkstu, pēdu un visa ķermeņa dabīgu masāžu, sīkās muskulatūras stimulāciju. Labvēlīgi tiek ietekmēts balsta un kustību aparāts, imūnā sistēma un citi procesi, kas veicina organisma pašregulāciju. Siltās smiltis sniedz siltumterapijas efektu, smilšu temperatūra ir regulējama.
Nodarbībā siltajā smilšu kastē tiek izmantoti palīgmateriāli, kas nepieciešami vingrinājumu veikšanai - dabas materiāli, formas, smilšu rotaļlietas.
Silto smilšu kastē tiek veikti aktīvi un pasīvi vingrojumi, kuru struktūra un kārtība balstās dabas vides estētikā.
Nodarbības gaitā tiek veikti radoši uzdevumi ar smiltīm, dabas materiāliem, skaņu instrumentiem.
Atbilstoši nodarbības plānam, speciālists var organizēt noteiktu situāciju izspēli, kas palīdz uzlabot klienta psiho emocionālo līdzsvaru.
Šajās nodarbībās bērniem stiprina realitātes sajūtu, aktivizē taustes sajūtas, stimulē sīko motoriku, nomierina hiperaktīvus bērnus un aktivizē pasīvos, nostiprina un koriģē stāju,  pilnveido bērna saskarsmes prasmes, attīsta dzirdi, atjauno saikni ar dabu, dod dziļu relaksācijas un brīvības sajūtu.
Vairāk informācijas: http://www.warmsandbox.com
Nodarbībām pieteikties individuāli!

Biedrības "Taurenīši" valdes locekle Daiga Krūmiņa,
tālrunis + 371 26187667, e-pasts: dabastaurenisi@gmail.com